Tarihçe

TAN ÖZLÜCE KURUMSAL

Adını “tecrübe, araştırma ve netice” sözcüklerinin baş harflerinden alan Tan Eğitim Kurumları Mehmet Özuslu, Şükrü Akyollu ve Ergin Kayan tarafından 1973’te kurulmuştur. İlerleyen yıllarda sırasıyla Osman Doğdu, İsmet Ayhan, Öztürk Aydın ve Mehmet Nuri Özhan TAN AİLESİ ne katılmıştır.

Kurum yöneticileri 1998 yılında, Tan Eğitim Kurumlarının tecrübe ve araştırmalarının neticelerini, bilgi ve birikimlerini öğrencilere “okul” adı altında aktarma fikriyle Tan Okullarını açmıştır. Açılışında ANAOKULU, İLKOKUL, ANADOLU LİSESİ olan okulumuz FEN LİSESİNİ açarak tam donanımlı BALAT KAMPÜSÜNÜ tamamlamıştır.
Dershanecilik zamanında daha az öğrencinin eğitim gördüğü “butik dershanecilik”te öncü olan Tan; 2015 yılında, okulculukta da “butik” devrimini gerçekleştirip “TAN ÖZLÜCE”yi – ANAOKULU, İLKOKUL ve ORTAOKUL alanında eğitim verecek olan butik okulu- Bursalıların hizmetine sunmuştur.

Derhanecilikte başlattığı yeni ekolu okulculukta da başlatmış olan Tan Özlüce Okulları, Balat Kampüsü ile birlikte Tan markasının ana kuruluşudur. Tan Özlüce Okulları üç ana kurucudan ikisi , Ergin Kayan ve Mehmet Fehmi Özuslu, tarafından yönetilmektedir.
Kuruluşundan bu yana Bursa’nın en önemli eğitim kurumlarından olan Tan bugüne kadar yaklaşık 160.000 öğrencisine sınav kazandırmıştır. Köklü geçmişinden edindiği tecrübeleri Bursa’nın hizmetine sunmaktan hiçbir zaman çekinmemiş ve 44 yıldır Bursalıların gönlünde yerini almıştır. Günümüzde eğitim gören öğrencilerin annesi, babası hatta büyükanne ve babaları; kendi zamanlarında kurumumuzda eğitim görmüş, kurucularımızın öğrencileri olmuştur.

Yetişmesine katkıda bulunduğu bir neslin çocuklarını hatta torunlarını yetiştiriyor olmak tarif edilemez bir mutluluk. Çizgisini Atatürk ilke ve inkılaplarından ayırmayan, çağdaş, ülke birliğini ve beraberliğini savunan, tarihinden ve değerlerinden hiç kopmamış bireyler yetiştirmeye devam etmenin hazzı ve coşkusuyla…